top of page
z zewnątrz-4-4.jpg
wnętrze46.jpg

Jurta (lub ger) to okrągły namiot, pochodzący z dawnej tradycji koczowniczej, obecnie używany jeszcze przez ludy tureckie i mongolskie. Lekkość i harmonijność konstrukcji opartej na okręgu sprawia, że jest to dom będący "bliżej ziemi". Jest coś kojącego w takim schronieniu, które nie odgradza nas grubym murem od świata, a nad głową rozpina dach kolisty jak sklepienie nieba. W dodatku niebo zagląda do środka przez okrągły świetlik. Jurta stworzona przez polską firmę Eko Jurty, jest zarówno bliska naturze, jak i nowoczesna. Ocieplona, z wysokiej jakości materiałów, urządzona jako niezależne mieszkanie ma wszystkie zalety "przytulnego gniazdka".

SPRAWDŹ KALENDARZ DOSTĘPNYCH TERMINÓW I REZERWUJ NA SLOWHOPIE:

b47709cdf23b697fd2f77cdeae56f38d-592ea85

Dla kogo nocleg w naszej jurcie? Jeśli...


- cenisz BLISKOŚĆ I PIĘKNO PRZYRODY, ale potrzebujesz więcej wygody i przestrzeni niż w zwykłym namiocie,

- lubisz wypoczynek na wsi i chcesz spędzić czas w SIELSKIM ZAKĄTKU o niepowtarzalnym klimacie,


- szukasz WYJĄTKOWEGO, A ZARAZEM KAMERALNEGO miejsca bez tłumów turystów...


poznaj Chutor Dzikie Łąki : )

20190831-IMG_1115.jpg

CO NA CIEBIE CZEKA

 

  • Nasza jurta (o powierzchni 35m2) przystosowana jest dla pięciu osób.

  • Wewnątrz znajduje się łazienka z prysznicem oraz aneks kuchenny z wyposażeniem (nie prowadzimy stałego wyżywienia).

  • Na dole są dwa łóżka jednoosobowe (z możliwością połączenia w jedno dwuosobowe) ustawione  tak, by można było patrzeć przez okno lub w ogień płonący w piecyku.

  • Drewniana drabinka prowadzi na antresolę, gdzie znajdują się jeszcze trzy materace (w tym dwa z możliwością połączenia).

  • Główne źródło ogrzewania stanowi piecyk (w okresie grzewczym zapewniamy drewno i w razie potrzeby pomagamy rozpalać).

  • Dla gości dostępny jest internet (dobre wi-fi).

  • Do wyposażenia należy też szafa, stół, krzesła i inne przydatne drobiazgi, np. mała biblioteczka z książkami, książeczkami dla dzieci i grami.

  • Od strony południowej drzwi otwierają się na drewniany taras. Na zewnątrz jest również stół i mały przenośny grill.

  • Obok jurty stoi balia (jaccuzi pod gwiazdami), z której goście mogą korzystać bez ograniczeń i dodatkowych opłat (woda jest stale ciepła, balia jest czynna cały rok).

  • "Podwórko" wokół jurty ogrodzone jest drewnianym płotem, zapewniającym prywatność. Ma on dwie bramy - jedna od strony drogi i małego "dzikiego parku", druga otwiera się na teren przy stawie. Nad stawem jest też miejsce na ognisko (czeka tam przygotowane drewno), a dookoła znajdują się łąki, na których mieszkają nasze konie.

CENNIK

Jurta jest pięcioosobowa (z możliwością dostawienia łóżeczka turystycznego dla małego dziecka). Cała jurta, wraz z ogrodzonym terenem wokół niej, jest na wyłączność dla osoby rezerwującej.

W cenie wynajmu jest nielimitowany dostęp do gorącej balii.

Przy wynajmie dla mniejszej ilości osób oraz przy dłuższych pobytach oferujemy zniżki.

Nie ma u nas ograniczeń co do minimalnej długości wynajmu.

Doba liczona jest od godziny 15:00 w dniu przyjazdu do godziny 12:00 w dniu wyjazdu.

 

 

Wynajem jurty na 1 dobę dla 5 osób - 500 zł za jurtę.

ZNIŻKI

> od wolnego posłania -10% za każdą osobę mniej;

> rodzinna -7% od każdego dziecka do 18 lat przy pobycie z rodzicami (małe dziecko nie zajmujące osobnego posłania - śpiące z rodzicami lub we własnym łóżeczku - bezpłatnie);

> od długości pobytu -7% powyżej 1 nocy, kolejne -7% od 7 nocy wzwyż i kolejne -7% od 14 nocy wzywż;

> turystyczna -7% bez pościeli (z własnym śpiworem itp.);

> dla stałych gości -10% od 3 pobytu u nas (trzeba się przypomnieć:), zniżka 10% również na wszystkie atrakcje i zajęcia.

Zniżki się sumują:)

Pobyt z psem - jednorazowo płatne 50 zł niezależnie od długości pobytu i ilości zwierząt. Za szkody wyrządzone przez zwierzę odpowiada opiekun. Nie wolno zostawiać zwierząt samych w jurcie pod nieobecność właściciela. W razie potrzeby można skorzystać z podwórkowego kojca. Prosimy sprzątać po swoich pupilach na podwórkach i w miejscach odpoczynku oraz pilnować, by nie zniszczyły sadzonych przez nas roślin.

Większa ilość osób (powyżej 5): jeśli chcecie przyjechać większą ekipą, to przy wynajęciu całej jurty oferujemy wam możliwość rozbicia namiotu obok jurty (20zł osoba dorosła/dobę, 10zł dziecko/dobę).

Dla małych dzieci udostępniamy krzesełko do karmienia, nakładkę na sedes, wanienkę. Wypożyczamy łóżeczko turystyczne z pościelą w cenie 50 zł (jednorazowa opłata).

20191203_130138.jpg
REZERWACJE

Aby zapytać o wolne terminy, możesz także wypełnić formularz. Odpowiemy jak tylko odczytamy wiadomość :)  Rezerwacja jest ważna po otrzymaniu od nas potwierdzenia terminu i po wpłacie zadatku.

Dziękujemy! Odpowiedź otrzymasz na podany adres email.

ZASADY MIEJSCA - CO TRZEBA WIEDZIEĆ PRZED PRZYJAZDEM

- Z Jurty i wszystkich atrakcji Chutoru korzystacie na własną odpowiedzialność, dla własnego i innych spokoju stosujcie zasady bezpieczeństwa, zwłaszcza w obchodzeniu się z ogniem i nad wodą. Jeśli jesteście z dziećmi, odpowiadacie za opiekę nad nimi. Poruszając się po terenie gospodarstwa pamiętajcie, że są tu strome schody, staw, konie i inne zwierzęta, a czasem odbywają się prace gospodarskie.

- Jeśli chcecie skorzystać z zajęć z końmi, dajcie znać przy rezerwacji, żebyśmy mogli sprawdzić grafik i ustalić szczegóły. Czasem konie mogą być niedostępne!

- Zamiar skorzystania z dodatkowych zniżek (turystyczna, dla stałych Gości) także prosimy zgłaszać od razu w zapytaniu rezerwacyjnym.

- W jurcie, w domu i w pobliżu zabudowań gospodarczych, stajennych, kategorycznie nie wolno palić papierosów.

- Jeśli przyjechaliście ze zwierzakiem pamiętajcie, że opiekun odpowiada za ewentualne szkody wyrządzone przez pupila i że należy sprzątać po nim na podwórkach i w miejscach odpoczynku oraz pilnować, by nie zniszczył sadzonych przez nas roślin. Nie zostawiajcie też zwierząt samych w jurcie.

- Wewnątrz jurty obowiązuje bezwzględnyzakaz palenia!

noclegi domek całoroczny agroturystyka kaszuby
NOCLEGI CAŁOROCZNE

Jak to możliwe, że namiot zapewnia wygodny wypoczynek o każdej porze roku? Wszystko dzięki specyficznej budowie. Kolista konstrukcja zapewnia wytrzymałość, a izolowana podłoga z desek stabilizację i swobodne użytkowanie, niezależnie od pogody. By zwiększyć komfort wypoczynku, zaprojektowaliśmy zabudowę oddzielającą łazienkę, aneks kuchenny i strefę sypialną - wszystko z jasnego drewna. Jurta posiada warstwę ocieplenia z filcu i nie jest pokryta zwykłą tkaniną, ale płótnem żaglowym stosowanym przez firmę, która wykonała dla nas konstrukcję i poszycie - na ich stronie zapoznać się można z charakterystyką produktów i materiałów (EKOJURTY).

agroturystyka noclegi konie

Operacja pn. „Chutor Dzikie Łąki” mająca na celu powiększenie oferty noclegowej i rekreacyjnej poprzez stworzenie pronaturalnego ośrodka z noclegami w jurcie, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy Leader” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

bottom of page