Operacja pn. „Chutor Dzikie Łąki” mająca na celu powiększenie oferty noclegowej i rekreacyjnej poprzez stworzenie pronaturalnego ośrodka z noclegami w jurcie, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy Leader” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Jurta (lub ger) to okrągły namiot, pochodzący z dawnej tradycji koczowniczej, obecnie używany jeszcze przez ludy tureckie i mongolskie. Lekkość i harmonijność konstrukcji opartej na okręgu sprawia, że jest to dom będący "bliżej ziemi". Jest coś kojącego w takim schronieniu, które nie odgradza nas grubym murem od świata, a nad głową rozpina dach kolisty jak sklepienie nieba. W dodatku niebo zagląda do środka przez okrągły świetlik. Jurta stworzona przez polską firmę Eko Jurty, jest zarówno bliska naturze, jak i nowoczesna. Ocieplona, z wysokiej jakości materiałów, urządzona jako niezależne mieszkanie ma wszystkie zalety "przytulnego gniazdka".

Dla kogo nocleg w naszej jurcie? Jeśli...
- cenisz bliskość i piękno przyrody, ale potrzebujesz więcej wygody i przestrzeni niż w zwykłym namiocie,

- lubisz wypoczynek w naturze i chcesz spędzić czas w sielskim zakątku o niepowtarzalnym klimacie,
- szukasz wyjątkowego, ale ustronnego
miejsca bez tłumów turystów...
poznaj Chutor Dzikie Łąki : )

NOCLEGI CAŁOROCZNE

Jak to możliwe, że namiot zapewnia wygodny wypoczynek o każdej porze roku? Wszystko dzięki specyficznej budowie. Kolista konstrukcja zapewnia wytrzymałość, a izolowana podłoga z desek stabilizację i swobodne użytkowanie, niezależnie od pogody. By zwiększyć komfort wypoczynku, zaprojektowaliśmy zabudowę oddzielającą łazienkę, aneks kuchenny i strefę sypialną - wszystko z jasnego drewna. Jurta posiada warstwę ocieplenia z filcu i nie jest pokryta zwykłą tkaniną, ale płótnem żaglowym stosowanym przez firmę, która wykonała dla nas konstrukcję i poszycie - na ich stronie zapoznać się można z charakterystyką produktów i materiałów (EKOJURTY).

Nasza jurta (o powierzchni prawie 35m2) przystosowana jest dla pięciu osób. Dla gości dostępny jest internet (wi-fi). Wewnątrz znajduje się łazienka z prysznicem oraz aneks kuchenny z wyposażeniem (nie prowadzimy stałego wyżywienia). Na dole dwa łóżka jednoosobowe (z możliwością połączenia w jedno dwuosobowe) ustawione są tak, by można było leżeć i patrzeć przez okno lub w ogień płonący w piecyku, a drewniana drabinka prowadzi na antresolę, gdzie znajdują się jeszcze trzy materace (w tym dwa z możliwością połączenia). Główne źródło ogrzewania stanowi piecyk (w okresie grzewczym zapewniamy drewno i w razie potrzeby pomagamy rozpalać). Do wyposażenia należy też szafa, stół, krzesła i inne przydatne drobiazgi, np. mała biblioteczka z książkami, książeczkami dla dzieci i grami. Od strony południowej drzwi otwierają się na drewniany taras. Obok jurty stoi balia (jaccuzi pod gwiazdami), z której goście mogą korzystać bez ograniczeń i dodatkowych opłat (woda jest stale ciepła, balia jest czynna cały rok). "Podwórko" wokół jurty ogrodzone jest drewnianym płotem, zapewniającym prywatność. Ma on dwie bramy - jedna od strony drogi i małego "dzikiego parku", druga otwiera się na teren przy stawie. Nad stawem jest też miejsce na ognisko (czeka tam przygotowane drewno), a dookoła znajdują się łąki, na których mieszkają nasze konie.

 

CENNIK

Jurta jest pięcioosobowa (z możliwością dostawienia łóżeczka turystycznego dla małego dziecka).

Przy wynajmie dla mniejszej ilości osób oraz przy dłuższych pobytach oferujemy zniżki.

Nie ma minimalnej długości wynajmu.

Doba liczona jest od godziny 15:00 w dniu przyjazdu do godziny 12:00 w dniu wyjazdu.

Cała jurta, wraz z ogrodzonym terenem wokół niej, jest na wyłączność dla osoby rezerwującej.

 

Wynajem jurty na 1 dobę dla 5 osób - 400 zł za jurtę.

> Zniżka od wolnego posłania -10% za każdą osobę mniej

> Zniżka rodzinna -7% od każdego dziecka zajmującego osobne posłanie (do 18 lat przy pobycie z rodzicami). Małe dziecko nie zajmujące osobnego posłania (śpiące z rodzicami lub we własnym łóżeczku - bezpłatnie.

> Zniżka od długości pobytu -7% powyżej 1 nocy, kolejne -7% powyżej 6 nocy i kolejne -7% powyżej 12 nocy

> Zniżka turystyczna -7% bez pościeli (z własnym śpiworem itp.)

> Zniżka dla stałych gości -7% od 3 pobytu u nas (trzeba się przypomnieć:)

Zniżki się sumują:)

Pobyt z psem - jednorazowo płatne 50 zł niezależnie od długości pobytu i ilości zwierząt. Za szkody wyrządzone przez zwierzę odpowiada opiekun. Nie wolno zostawiać zwierząt samych w jurcie pod nieobecność właściciela.

Większa ilość osób (powyżej 5): przy wynajęciu całej jurty jest dodatkowo możliwość rozbicia namiotu (10zł/os).

Dla małych dzieci udostępniamy krzesełko do karmienia, nakładkę na sedes, wanienkę. Wypożyczamy łóżeczko turystyczne z pościelą w cenie 50 zł (jednorazowa opłata).

Wewnątrz jurty obowiązuje bezwzględny

zakaz palenia!

REZERWACJE

Aby zapytać o wolne terminy, wypełnij formularz. Odpowiemy jak tylko odczytamy wiadomość :)  Rezerwacja jest ważna po otrzymaniu od nas potwierdzenia terminu i po wpłacie zadatku.

Polska, pomorskie, Masłowice Tuchomskie                   |           chutor@poczta.fm            |               512-279-157

  • Facebook Social Icon