top of page

DLA KOGO NOCLEG W NASZEJ JURCIE?

Jeśli...
- cenisz BLISKOŚĆ I PIĘKNO PRZYRODY, ale potrzebujesz więcej wygody i przestrzeni niż w zwykłym namiocie,

- lubisz wypoczynek na wsi i chcesz spędzić czas w SIELSKIM ZAKĄTKU o niepowtarzalnym klimacie,


- szukasz WYJĄTKOWEGO, A ZARAZEM KAMERALNEGO miejsca bez tłumów turystów...


poznaj Chutor Dzikie Łąki : )

JESTEŚMY TAKŻE NA: 

b47709cdf23b697fd2f77cdeae56f38d-592ea85
jurta+koń2.jpg
20190909-IMG_1190.jpg
Anchor 1

CO TO JEST JURTA?

Jurta (lub ger) to okrągły namiot, pochodzący z dawnej tradycji koczowniczej, obecnie używany jeszcze przez ludy tureckie i mongolskie. Lekkość i harmonijność konstrukcji opartej na okręgu sprawia, że jest to dom będący "bliżej ziemi". Jest coś kojącego w takim schronieniu, które nie odgradza nas grubym murem od świata, a nad głową rozpina dach kolisty jak sklepienie nieba. W dodatku niebo zagląda do środka przez okrągły świetlik. Nasza jurta łączy zalety tradycyjnego życia z wygodą nowoczesności i była pierwszą taką jurtą na Pomorzu i jedną z pierwszych w Polsce.

wnętrze46.jpg
wn etrze0_edited.jpg

Co tu na Ciebie czeka?

 

 • Jurta (o powierzchni 35m2) przystosowana dla 5 osób.

 • Wewnątrz łazienka z prysznicem oraz mały aneks kuchenny z wyposażeniem.

 • Na dole dwa łóżka jednoosobowe (z możliwością połączenia w jedno dwuosobowe). Drewniana drabinka prowadzi na antresolę, gdzie znajdują się jeszcze trzy materace (w tym dwa z możliwością połączenia).

 • Główne źródło ogrzewania stanowi klimatyczny piecyk (zapewniamy drewno i w razie potrzeby pomagamy rozpalać).

 • Dla gości dostępny jest internet (dobre wi-fi).

 • Do wyposażenia należy też szafa, stół, krzesła i inne przydatne drobiazgi, np. mała biblioteczka z książkami, książeczkami dla dzieci i grami.

 • Od strony południowej drzwi otwierają się na drewniany taras. Na zewnątrz jest również stół i mały przenośny grill.

 • Obok jurty stoi balia (jaccuzi pod gwiazdami), z której goście mogą korzystać bez ograniczeń i dodatkowych opłat (woda jest stale ciepła, balia jest czynna cały rok).

 • "Podwórko" wokół jurty ogrodzone jest drewnianym płotem, zapewniającym prywatność. Ma on dwie bramy - jedna od strony drogi i małego "dzikiego parku", druga otwiera się na teren przy stawie. Nad stawem jest też miejsce na ognisko (czeka tam przygotowane drewno), a dookoła znajdują się łąki, na których mieszkają nasze konie.

Jak to możliwe, że namiot zapewnia wygodny wypoczynek o każdej porze roku? Wszystko dzięki specyficznej budowie. Kolista konstrukcja zapewnia wytrzymałość, a izolowana podłoga z desek stabilizację i swobodne użytkowanie, niezależnie od pogody. By zwiększyć komfort wypoczynku, zaprojektowaliśmy zabudowę oddzielającą łazienkę, aneks kuchenny i strefę sypialną - wszystko z jasnego drewna. Jurta posiada warstwę ocieplenia z filcu i nie jest pokryta zwykłą tkaniną, ale płótnem żaglowym. Poszycie i konstrukcję wykonała dla nas firma Ekojurty.

Anchor 3
CENNIK

Cała jurta, wraz z ogrodzonym terenem wokół niej, jest na wyłączność dla osoby rezerwującej. W cenie wynajmu jest nielimitowany dostęp do gorącej balii. Jurta pomieści 5 osób (dodatkowo jest możliwość wstawienia łóżeczka turystycznego dla małego dziecka). Przy wynajmie dla mniejszej ilości osób oraz przy dłuższych pobytach oferujemy zniżki.

Nie prowadzimy wyżywienia (w jurcie jest wyposażony aneks kuchenny).

Nie ma u nas ograniczeń co do minimalnej długości wynajmu.

Doba liczona jest od godziny 15:00 w dniu przyjazdu do godziny 12:00 w dniu wyjazdu. 

Akceptujemy zwierzęta.

 

Wynajem jurty na 1 dobę dla 5 osób: 500 zł za jurtę + za zużycie prądu wg. licznika.

DOPŁATY:

 • za pobyt tylko na 1 noc: 100zł,

 • za pobyt z psem/kotem: 50 zł jednorazowo płatne, niezależnie od długości pobytu i ilości zwierząt. 

ZNIŻKI:

 • od wolnego posłania -10% za każdą osobę mniej;

 •  rodzinna -7% od każdego dziecka do 18 lat przy pobycie z rodzicami (małe dziecko nie zajmujące osobnego posłania - śpiące z rodzicami lub we własnym łóżeczku - bezpłatnie);

 • od długości pobytu -7% od 7 nocy wzwyż i kolejne -7% od 14 nocy wzwyż;

 • turystyczna -7% bez pościeli i ręczników (z własnym śpiworem itp.);

 • dla stałych gości - 7% od 3 pobytu u nas (trzeba się przypomnieć:).

Zniżki się sumują:)

Dla małych dzieci udostępniamy na życzenie krzesełko do karmienia, nakładkę na sedes, wanienkę. Łóżeczko turystyczne z pościelą wypożyczamy w cenie 100 zł (jednorazowa opłata).

Większa ilość osób (powyżej 5): jeśli chcecie przyjechać większą ekipą, to przy wynajęciu całej jurty oferujemy wam możliwość rozbicia namiotu obok jurty (50zł osoba dorosła/dobę, 25zł dziecko/dobę).

Anchor 2

ZASADY MIEJSCA I CO TRZEBA WIEDZIEĆ PRZED PRZYJAZDEM

 • Chutor to prawdziwa wieś i my tu MIESZKAMY. :) I pracujemy. To znaczy, że nasze dzieci mogą biegać po podwórku, śmiać się, krzyczeć, płakać, konie mogą rżeć i robić kupy na łąkach, psy szczekać, kury gdakać, koty próbować ukraść jedzenie z grilla lub zająć łóżko, my możemy wykonywać prace różnymi narzędziami czy traktorem (jak również sąsiedzi na polach - to obszar wiejski). Zastanów się, czy to Ci nie będzie przeszkadzać.

 • Z Jurty i wszystkich atrakcji Chutoru korzystacie na własną odpowiedzialność, dla własnego i innych spokoju stosujcie zasady bezpieczeństwa, zwłaszcza w obchodzeniu się z ogniem i nad wodą. Jeśli jesteście z dziećmi, odpowiadacie za opiekę nad nimi. Poruszając się po terenie gospodarstwa pamiętajcie, że są tu strome schody, staw, konie i inne zwierzęta, a także mogą odbywać się prace gospodarskie.

 • Jeśli chcecie skorzystać z zajęć z końmi, sesji zdjęciowej itp, dajcie znać przy rezerwacji, żebyśmy mogli sprawdzić grafik i ustalić szczegóły. Czasem konie mogą być niedostępne, może też się czasami zdarzyć, że odwołamy zajęcia (bardzo niekorzystna pogoda, nasza/dzieci/koni choroba, nagły wyjazd itp.)

 

 • Zamiar skorzystania z dodatkowych zniżek (turystyczna, dla stałych Gości) także prosimy zgłaszać od razu w zapytaniu rezerwacyjnym.

 

 • Wewnątrz jurty, w domu i w pobliżu zabudowań gospodarczych obowiązuje bezwzględny zakaz palenia!

 • Jeśli przyjechaliście ze zwierzakiem pamiętajcie, że opiekun odpowiada za ewentualne szkody wyrządzone przez pupila i że należy sprzątać po nim na podwórkach i w miejscach odpoczynku oraz pilnować, by nie zniszczył sadzonych przez nas roślin. Nie zostawiajcie też zwierząt samych w jurcie.

 • Gorąca BALIA (zewnętrzne jacuzzi), żeby działała, wymaga obchodzenia się z nią zgodnie z instrukcją. Prosimy o zamykanie pokryw od razu po wyjściu i wyłączanie bąbelków. Jeśli coś wpadnie do wody, jest sitko do wyłowienia. Wchodzić można i w kostiumie, i nago - ważne, żeby być czystym (balia to nie wanna do kąpieli, nie używamy szamponów i innych detergentów). Przychodzimy w butach lub płuczemy nogi w misce przed wejściem, by nie nanieść piasku, kamieni, trawy, liści itp. No i uważamy, by nie zostawić po sobie innych śladów w wodzie...

 • Rezerwację potwierdza wpłata zadatku (w przypadku rezerwacji mailowej/telefonicznej - także wysłanie potwierdzenia przelewu) w wysokości 50% ceny pobytu. Pozostała kwota płatna najpóźniej w dniu przyjazdu (gotówką na miejscu, przelewem). Zadatek jest bezzwrotny, ale możecie bezkosztowo ZMIENIĆ REZERWACJĘ (anulować, przełożyć) na minimum 60 dni przed przyjazdem. Również nagła decyzja o wcześniejszym wyjeździe nie zmienia całkowitego kosztu pobytu, na jaki się umówiliśmy.

 • Prosimy, dbajcie o Jurtę i rzeczy, które Wam udostępniamy, stosujcie się do naszych wskazówek (np. zamykanie drzwi moskitiery, palenie ogniska w miejscach do tego przeznaczonych). Jeśli coś Wam się popsuje, dajcie nam o tym znać od razu, żebyśmy nie odkryli dopiero przy sprzątaniu, że coś jest na szybko do kupienia/naprawy. Jeśli zdarzy Wam się ZNISZCZYĆ coś ponad normalne uszkodzenia wynikające ze zużycia (przy prawidłowym stosowaniu), wypadałoby zrekompensować szkodę. :)

 • Rezerwacja pobytu oznacza AKCEPTACJĘ zasad panujących w Chutorze.

 • Czytajcie opis dojazdu! GPS wyprowadza w pole, i to nie w nasze pole! ;) Samochodem/rowerem jadąc od strony Tuchomia trzeba skręcić z szosy nr 20 koło stacji benzynowej na Masłowice Tuchomskie i jechać dalej prosto (NIE skręcać w prawo na Masłowice Tuchomskie Osada! Czytajcie znaki drogowe!). Kilkaset metrów za tablicą początku wsi "Masłowice Tuchomskie", NAPRZECIWKO DUŻEJ ZIELONEJ HALI (po lewej), należy zjechać w polną drogę w prawo (dość stromo w dół, jest tam nasza biała strzałka z koniem i niebieskie skrzynki pocztowe) i jechać nią prosto, mijając zabudowania, aż do samego końca. Tam, czyli na tym końcu, wjeżdża się na nasze podwórko. Można parkować bezpośrednio pod jurtą.

 • Dojazd transportem publicznym - najbliższe przystanki PKS to Tuchomie, Bytów, Miastko. Polecamy wyszukiwanie połączeń na portalu e-podroznik.pl. Możemy zorganizować dojazd z przystanku autobusowego w Tuchomiu lub dworca autobusowego w Bytowie (bezpłatnie). Najbliższy dworzec PKP: Miastko (30 km). Po wcześniejszym ustaleniu zapewnimy Wam transport z dworca w Miastku (koszt 60 zł).

bottom of page