top of page

               Kto do nas przyjeżdża, oddala się od miejskiego zgiełku. Pod dostatkiem tutaj świeżego powietrza, gospodarstwo otoczone jest przez łąki, pola i zalesienia, nie ma w bezpośredniej bliskości sklepów i ulicznego ruchu, życie płynie rytmem wsi i prac w gospodarstwie. Bogactwo przyrody, która wypełnia i otacza ten zakątek, jest jego szczególną wartością. Mamy tu skarby dostępne wszystkim: gwieździste niebo, zapach łąk, wschody i zachody słońca w gałęziach drzew, śpiew niezliczonych ptaków, szum wiatru lub deszczu, miły trzask ognia... Odwiedzają nas dzikie zwierzęta, wita rżenie koni, a przybycie gości obwieszcza szczekanie psów. Każda pora roku ma tu swój urok: wiosenne dni głosi krzyk żurawi, gorącemu latu akompaniuje brzęczenie pszczół w koronach wiekowych lip, jesienią noce wypełnia ryk jeleni - byków, a zimą otula nas miękka cisza śniegu. Oczywiście do tych uroków zalicza się też dźwięk pracujących na polach traktorów, błoto i dziury na drodze...

                Wieś, na obrzeżach której mieszkamy, to stara kaszubska miejscowość, a nasze siedlisko - to nie atrapa agroturystyczna stworzona na potrzeby klientów, tylko miejsce wypełnione życiem ludzi i zwierząt, tak zwykłym i tak niepowtarzalnym, we wszystkich swoich odcieniach.
              Tym, co wyróżnia Chutor i stanowi o jego charakterze, jest całoroczna JURTA, która stoi w pobliżu naszego domu. Pierwsza na Kaszubach całoroczna jurta na wynajem, jedna z pierwszych w Polsce tego typu nowoczesnych jurt, a w ogóle to jedyna w swoim rodzaju, z zaprojektowanym przez nas wygodnym wnętrzem. Można więc zamieszkać w pełnym wyjątkowego klimatu, okrągłym "gniazdku", a przy tym odpocząć na huśtawce lub hamaku w cieniu drzew, poopalać się nad stawem czy pośpiewać przy ognisku. Wypoczynek na terenie "Dzikich Łąk" jest też okazją do skorzystania z zajęć z końmi. Proponujemy również sesje zdjęciowe, pamiątkowe plenery fotograficzne z naszymi końmi. Więcej informacji o ofercie w zakładce MOŻLIWOŚCI. Zapraszamy także do nas osoby, które mają coś ciekawego do przekazania i mogą np. poprowadzić warsztaty. Nasze klimaty to: slow, wege, eko, permakultura, surwiwal, przyroda i przygoda, edukacja alternatywna, NVC, rozwój osobisty oraz wszystko, co mieści się w sferze umiejętności rzemieślniczych i  artystycznych - i z takich też dziedzin imprezy chcemy u nas organizować.

bottom of page