top of page

       Chutor Dzikie Łąki położony jest na Pomorzu, na terenie Kaszub - są to obszary chętnie odwiedzane przez turystów, jednak nasza okolica pozostaje wciąż nie odkryta w pełni. Kameralne noclegi w jurcie to nie tylko okazja do wypoczynku w niebanalnym  miejscu. Można tutaj ciekawie i aktywnie spędzać czas, poznając zarówno bliższe, jak i dalsze strony, poruszając się pieszo, rowerem, samochodem lub konno. Wokół nas rozciągają się malownicze pola i łąki, lasy i zagajniki pełne grzybów, są tu niewydeptane ścieżki jak i szlaki turystyczne, jeziora, rezerwaty przyrody. Tereny podmokłe sprawiają, że wciąż wiele jest tu miejsc mało zmienionych przez człowieka i będących ostoją zwierzyny. Ruch jest nawet w sezonie zdecydowanie mniejszy niż w pobliżu kurortów, wciąż wiele nieuczęszczanych dróg i uroczych, dzikich zakątków. Jednocześnie są one łatwo dostępne, położone w niezbyt dużej odległości od ośrodków miejskich, a lokalne gminy dbają o zachowanie atrakcyjności turystycznej i organizują ciekawe imprezy. Bogata historia i kultura tego obszaru również zostawiła wiele śladów wartych poznania. Proponujemy zapoznanie się z atrakcjami regionu, każdy może znaleźć tu coś dla siebie (poniżej zamieszczamy linki). Szczególnie polecamy naszą gminę Tuchomie z jej tradycjami rycerskimi oraz krzyżacki zamek w Bytowie.

 

APLIKACJA GMINY TUCHOMIE - https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.treespot.tuchomie&hl=pl&gl=US

Informacje o najbliższych przydatnych punktach:

SKLEPY. W Tuchomiu, spożywcze i inne też :)

GASTRONOMIA. Najbliższe restauracje to Wirax i Myśliwska w Tuchomiu. Cateringiem zajmuje się też Obiekt Centrum Międzynarodowych Spotkań w Tuchomiu - polecamy.

APTEKA. Punkt apteczny w Tuchomiu ul. Jana III Sobieskiego 18, telefon 59 821 49 40.

OŚRODEK ZDROWIA, SZPITAL. Ośrodek Zdrowia w Tuchomiu ul. Jana III Sobieskiego 22, czynny Pn - Pt 8:00 - 18:00, telefon 59 821 56 83. Szpital w Bytowie ul. Lęborska 13, tel. (59) 822-85-00.

PRZYSTANEK AUTOBUSOWY. Najbliższe przystanki w Tuchomiu, jeden w pobliżu restauracji, sklepów i Ośrodka Zdrowia, drugi w pobliżu szkoły.
STACJA BENZYNOWA. Również w Tuchomiu, zwykle dość drogo ; )

KOŚCIOŁY. Najbliższa parafia rzymskokatolicka w Tuchomiu (dwa kościoły), parafie grekokatolickie w Bytowie i Miastku.

BASEN. Na niepogodę polecamy bardzo fajny basen "Nimfa" w Bytowie.

TURYSTYKA W GMINIE TUCHOMIE - http://turystyka.tuchomie.com.pl/

TURYSTYKA W POWIECIE BYTOWSKIM - http://www.powiatbytowski.pl/turystyka

 

TURYSTYKA W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM - http://pomorskie.travel/Odkrywaj-Regiony-Kaszuby-Kaszuby_Poludniowe

NASZYMI OCZAMI  [w przygotowaniu]

Tutaj przedstawimy okoliczne miejsca, w które naszym zdaniem warto się wybrać. Będziemy ten spiso-opis sukcesywnie wydłużać i poszerzać.
 

Jeziora
 

bottom of page