top of page
naturalne jeździectwo
konie Kaszuby

W naszym gospodarstwie staramy się organizować ciekawe i wartościowe formy spędzania czasu oraz wdrażać różne ekologiczne rozwiązania, aby zachować naturalny urok miejsca, w którym żyjemy i umożliwić odwiedzającym nas gościom kontakt z przyrodą. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

 

 

 

 

 

 

 

 

NOCLEGI - zapraszamy do naszej całorocznej, komfortowej JURTY! Zapewnia przytulny nocleg dla 5 osób. Szczegółowe informacje o ofercie noclegowej, rezerwacje i cennik w zakładce JURTA. Możliwe również rozbicie namiotu po wcześniejszym uzgodnieniu.

 

 

 

 

 

 

ZAJĘCIA Z KOŃMI 

Stosujemy zasady jeździectwa naturalnego, skupiamy się na komunikacji z końmi, zarówno z ziemi jak i z siodła. Prowadzimy wszechstronne zajęcia na koniach szkolonych metodami naturalnym, dla gości i wszystkich zainteresowanych, niezależnie od poziomu zaawansowania:

- nauka indywidualna lub lekcje grupowe, a także kursy i warsztaty z naszymi końmi,

- jazda w teren i rajdy (tylko dla zaawansowanych jeźdźców, po min. jednej godzinie nauki - poznanie konia, ocena umiejętności),

- jeździec z własnym koniem - naturalna praca z koniem z ziemi i z siodła,

- oprowadzki, spacery na koniach,
- zapoznanie z końmi, zielona lekcja o koniach (dla grup zorganizowanych i niezorganizowanych ;) -  rodzin z dziećmi, przedszkoli)

- nauka opieki nad koniem i oporządzania, pracy przy koniach (dziecko do 7 lat z opiekunem)

- hipoterapia (po wcześniejszym ustaleniu)

- przejażdżki bryczką lub kuligi

- ćwiczenia samoświadomości, zajęcia samorozwojowe: cenny czas spędzony na obserwacji stada i siebie (doświadczanie własnego ciała, emocji, bycie tu i teraz, praca nad komunikacją niewerbalną).

CENNIK:

INDYWIDUALNE ZAJĘCIA Z KOŃMI - 100zł/h

GRUPOWE ZAJĘCIA Z KOŃMI - 60zł/h od osoby

PRZEJAŻDŻKI BRYCZKĄ, KULIGI - 300zł/h dla max 5 osób

KONNE WYJAZDY NAD JEZIORO - letnie, całodniowe, bryczką lub w siodle, 2-5 osób, 300zł/osoby

Dla naszych stałych Gości zniżka 10% na wszystko.

 

DZIKIE RAJDY

Nowość! NATURAJDY PEŁNE FRAJDY :)

Dołącz do jednego z weekendowych, traperskich rajdów na naszych koniach, prowadzonych w duchu naturalnego jeździectwa. W zależności od terminu i ekipy, będą to zarówno rajdy dla osób mało zaawansowanych i dzieci, jak i dla doświadczonych jeźdźców. Nocować będziemy po indiańsku, w tipi. Spędzimy całe dnie z końmi, wędrując po kaszubskich lasach i łąkach. W piątek spotkamy się w Chutorze na dobór koni, zapoznanie i wstępne szkolenie z metod naturalnej komunikacji z końmi. W sobotę od rana będziemy przygotowywać konie i wyruszymy w drogę. Po 2-3 godzinach zrobimy popas dla ludzi i koni, a potem pojedziemy dalej, na nocleg w kolejnym dzikim miejscu. Tam przyrządzimy jedzenie na ognisku, wskoczymy do rzeki, podrapiemy kozy za uchem... A następnego dnia inną trasą powrócimy do Chutoru. Na rajd potrzebować będziesz własnego śpiwora i wygodnej odzieży jeździeckiej dopasowanej do pogody. Zapewniamy zdrowe, proste posiłki, w miarę możliwości z lokalnych i domowych produktów, bez mięsa (kolacja w piątek, śniadanie, przekąska na trasie i obiadokolacja w sobotę, śniadanie, przekąska na trasie i poczęstunek końcowy w niedzielę). Koszt - 1000zł od osoby za rajd. Obowiązuje zniżka rodzinna (-7% od dziecka) i dla stałych Gości (-10%).

SZKOLENIE KONI, OPIEKA - oferujemy dla koni pastwiska, całoroczne utrzymanie w stylu paddock paradise (głównie wolnowybiegowe), dla koni przebywających u nas możliwy trening metodami naturalnymi, przygotowanie pod siodło. Cena w zależności od indywidualnych ustaleń, od 500zł/mies (wypas w okresie letnim) do 600zł/mies (całoroczna opieka, z werkowaniem i odrobaczaniem).

WYNAJEM MIEJSCA  - np. na urodziny w plenerze, zielone szkoły itp. Pobyty dzienne (bez noclegu) dla osób nie korzystających z oferty zajęć 10zł/dzień od osoby (uczestnik zajęć lub opiekun uczestnika: dziecka, osoby niepełnosprawnej, a także dziecko do lat trzech - pobyt gratis). Poprzez dzień pobytu rozumiemy 5 godzin w ustalonym wcześniej przedziale czasowym. Do dyspozycji gości mały przenośny grill, miejsce na ognisko nad stawem. Dostępne drewno. W razie potrzeby pomagamy rozpalać : ).

KURSY - w planach obozy, turnusy, warsztaty, spotkania, imprezy o różnej tematyce, ukierunkowane na ekologię życia (np. gry terenowe, spacery przyrodnicze, szukanie grzybów, birdwatching, treeclimbing, zajęcia artystyczne itp.). Zapraszamy do współpracy. Informacje o bieżących wydarzeniach będą pojawiać się na stronie oraz na facebooku.

FOTOGRAFIA - zapraszam do zapoznania się z portfolio:  fotopisanie.myportfolio.com oraz do odwiedzenia fotobloga: mari.flog.pl.

SESJE ZDJĘCIOWE Z NASZYMI KOŃMI, plenery fotograficzne - 300zł/sesja, trwa około godziny, otrzymujecie 10 zdjęć w formie elektronicznej, po autorskiej obróbce.

Wybór miejsca na naszym terenie lub w okolicy, zdjęcia są poddane autorskiej obróbce, udostępniane przez internet/przesyłane kurierem plików (link na maila ze zdjęciami do ściągnięcia) lub oddawane na pendrivie, w plikach jpg, w terminie do 30 dni.

 

PRODUKTY - proponujemy to, z czego sami korzystamy, co nam się naprawdę podoba, czego używamy. Wiele z tych rzeczy to wyroby nasze i lokalne. Pamiątki, rękodzieło itp oraz produkty o długim terminie ważności dostępne są poprzez sklep na stronie internetowej (zakładka STRAGANIK). Świeże produkty żywnościowe typu sery, jajka - tylko na miejscu, po wcześniejszym zamówieniu i w miarę dostępności.
 

jazda konna Kaszuby
Kotwica 1
Kotwica 2
Kotwica 4
Kotwica 5
Kotwica 6
Kotwica 7
Kotwica 3
rajdy
Agroturysyka Kaszuby
bottom of page